policja
fot. www.pixabay.com

19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany po ataku nożem na pacjentów i personel jednego ze szpitali w mieście. Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 czerwca, tuż po godzinie 18.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyzna wszedł do placówki medycznej, a następnie na jeden z oddziałów, gdzie zaatakował nożem przebywające tam pacjentki. Na miejsce natychmiast ruszył personel medyczny, który obezwładnił napastnika.

W wyniku ataku ranne zostały dwie pacjentki, lekarz oraz pielęgniarka. Wszystkie osoby doznały ran kłutych. Jedna z pacjentek przeszła operację i znajduje się w stanie ciężkim. Stan pozostałych poszkodowanych jest stabilny.

Policjanci, którzy zostali wezwani do szpitala, dotarli na miejsce w trakcie obezwładniania 19-latka przez personel. Funkcjonariusze przejęli dalsze działania, zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego 19-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. O jego dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.

Źródło: Śląska Policja