17-letni Janek i 15-letnia Eliza uratowali życie mężczyźnie, który tonął na Stawie Barbara w Katowicach. Nastolatkowie jako pierwsi ruszyli na pomoc, wyciągnęli poszkodowanego z wody, wezwali służby i rozpoczęli resuscytację krążeniowo oddechową. Dzięki podjętym działaniom mężczyźnie przywrócono funkcje życiowe.
Dziś Janek i Eliza spotkali się z prezydentem Katowic Marcinem Krupą. W spotkaniu uczestniczyły również mamy nastolatków.
Prezydent pogratulował im odwagi, opanowania oraz postawy podczas akcji ratunkowej. Była także okazja do rozmowy o przebiegu zdarzenia i podziękowania za podjęcie natychmiastowej pomocy tonącemu mężczyźnie.
Do zdarzenia doszło na Stawie Barbara w Katowicach. To właśnie Janek i Eliza jako pierwsi zareagowali, zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe.
Źródło: Miasto Katowice













